Váš partner vo svete dovoleniek

Okruh Marokom

Destinácia: Maroko
Kód zájazdu: 1024434
Cena od: 929 €
Príplatky od: 229 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

20.09.2019 11 dní Last Minute 929 € +229 € odlet: Praha letecká
06.04.2020 11 dní 1 349 € +229 € odlet: Praha letecká
20.04.2020 11 dní 1 279 € +229 € odlet: Praha letecká
14.09.2020 11 dní 1 259 € +229 € odlet: Praha letecká
28.09.2020 11 dní 1 279 € +229 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet z Prahy (Viedne) do Casablancy. Po prílete do Casablancy budete privítaní zástupcom nášho zahraničného partnera, nasleduje transfer do hotela 4*. Popoludní voľno, večera a nocľah.

2. deň CASABLANCA - RABAT
Po raňajkách prehliadka Casablancy, ekonomického a priemyselného centra Maroka. Navštívite najväčšiu mešitu Maroka a zároveň 3. najväčšiu mešitu sveta - mešitu Hassana II., ktorej minaret dosahuje výšku 200 m. Navštívite tiež miestne trhovisko. Najstaršia časť mesta Anfa (dnes už nestojí) bola pôvodne osídlená Berbermi v 7. storočí a bola malým nezávislým kráľovstvom odmietajúcim moslimské zákony až do doby, ako bolo v roku 1068 dobyté Almoravidmi, berberským kmeňom zo Sahary. Od 14. storočia vzrastala dôležitosť Anfy čoby prístavu. Začiatkom 15. storočia získalo mesto späť svoju nezávislosť. Stalo sa tiež úkrytom pirátov, ktorí sa sem ukrývali pred Portugalcami, ktorí potom Anfu v 15. storočí zničili. Potom bola Anfa užívaná Portugalcami ako vojenská pevnosť. Dnes sa na mieste Anfy nachádza luxusná štvrť. Po prehliadke Casablancy odchod do Rabatu, hlavného mesta Maroka. Večera a nocľah v hoteli v Rabate.

3. deň RABAT – MEKNES – VOLUBILIS - FES
Po raňajkách prehliadka "politického hlavného mesta" Maroka a jeho slávnej pamiatky, veže Hassan Tower, mauzólea Mohameda V. a miestnej kasby. Odjazd do Meknes, ktoré je obklopené cca 41 km dlhou trojitou hradbou. Meknes je mestom sultána Moulaya Ismaila. Ďalšou pamätihodnosťou Meknes je brána Bab Mansour a tiež miestna stará štvrť (medina). Ďalej sa vydáte do Volubilis. Návšteva starovekých rímskych ruín vo Volubilis. Volubilis bolo centrom "rímskej" Afriky, centrom obchodu medzi starým Rímom a Berbermi. Pokračovanie cesty do Fes, večera a nocľah v hoteli.

4. deň FES
Celodenná prehliadka "duchovného hlavného mesta" Maroka - Fes. Prezriete si starú štvrť (medinu), mešitu Karouine, založenú v roku 859 ako "madrasu", čo sa dá preložiť ako vzdelávacie a duchovné centrum. Bola tu založená univerzita Al Karaouine, ktorá v stredoveku hrala hlavnú úlohu v kultúrnom a akademickom zbližovaní islamského sveta a Európy. Ďalej navštívite medersu Attarine, ktorej interiér je prístupný nemoslimskej verejnosti, ďalej miestnu garbiareň, kde na Vás dýchne stredovek a tiež miestnu porcelánku, kde sa ručne vyrábajú miniatúrne dieliky k zostavovaniu ozdobných mozaík. Večera a nocľah vo Vašom hoteli.

5. deň FES – ERRACHIDIA - ERFOUD
Po raňajkách odchod do Erfoudu. Cesta Vás povedie na juh, územím Stredného Atlasu, kde budete prechádzať cédrovými hájmi. Ďalej územím Vysokého Atlasu. Za Errachidiou môžete obdivovať úchvatné scenérie palmových hájov po ceste. Po príchode do Erfoud ubytovanie v hoteli. Fakultatívne možnosť výletu do púšte s pozorovaním západu slnka za až 400 m vysoké duny z chrbtov tiav. Večera a nocľah v hoteli v Erfoude.

6. deň ERFOUND – TINGHIR – KAŇON TODRA - OUARZAZATE
Po raňajkách odchod z Erfoud. Objavíte čaro púštnej cesty. Tento deň sa vydáte do kaňonu Todra, ktorého strmé steny budete môcť obdivovať. Prechádzka kaňonom. Potom odchod do Ouarzazate cez mestečko Tinghir. Večera a nocľah v Ouarzazate v hoteli.

7. deň OUARZAZATE – TAROUDANT - AGADIR
Po raňajkách prehliadka Ouarzazate, mesta nazývaného "bránou púšte". Mesto leží medzi Atlasovými horami a púšťou. Mesto je osídlené prevažne Berbermi, ktorí tu postavili väčšinu stavieb, vďaka ktorým je toto miesto tak slávne. Tiež sa tu natáčalo veľa filmov; a to vďaka nádherným okolitým scenériám. Okrem Ouarzazate návštívite tiež Ait Ben Haddou, opevnenú kasbu ležiacu pri bývalej karavánovej ceste medzi Saharou a Marrakechom. Potom odchod do Taroundantu, jedného z typických marockých miest, ktoré leží na ceste z Agadiru do saharskej púšte. Tu si prehliadnete slávne opevnenie mesta, Taroudant je skrytý skoro celý vo vnútri hradieb. Mesto zažívalo svoju najväčšiu slávu za vlády Mahommeda ash-Sheikha, ktorý tiež v roku 1528 nechal postaviť opevnenie mesta a veľkú mešitu s jej nádherným minaretom. Bol hlavným mestom dynastie Saadianov, ktorí ho využívali ako základňu pre napádanie Portugalcov. Neskôr však Taroudant o status hlavného mesta prišiel a hlavným mestom sa stal Marrakech. Taroudant získal svoje bohatstvo vďaka pestovaniu cukrovej trstiny, bavlny, ryže a tiež vďaka náleziskám indiga. Po skončení prehliadky Taroundantu odchod do Agadiru. Cesta Vás povedie cez údolie, kde rastú vzácne argánové stromy, ktorých plody sú spásané kozami lezúcimi do korún stromov. Večera a nocľah v hoteli v Agadire.

8. deň AGADIR
Raňajky, krátka návšteva miestnej kasby, zachovanej po veľkom zemetrasení v roku 1960, ktoré zrovnalo so zemou celý starý Agadir. Bola zrekonštruovaná a slúži teraz ako pamiatka starého Agadiru. Odpočinkový deň v Agadire. Možnosť kúpania v bazéne, či v mori. Večera a nocľah vo Vašom hoteli.

9. deň AGADIR - MARRAKECH
Po raňajkách odchod do Marrakechu cez mesta Imin-Tanout a Chichaoua. Cestou môžete obdivovať úchvatné panorámy Vysokého Atlasu, prehliadka ďalších pamätihodností Marrakecha. Toto pestrofarebné mesto, ktorého vznik je datovaný do 11. Storoťia, fascinuje návštevníkov predovšetkým etnickou rôznorodosťou v islamskej a arabskej architektúre. V centre návštívite hrobky Saadians Tombs. Hrobky boli objavené v roku 1917 a boli zreštaurované. V mauzóleu sa nachádza okolo 60 členov dynastie Saadiov. Prezriete si tiež palác Bahia, postavený v 19. storočí. Tu sa miešajú vplyvy islamskej a marockej architektúry. Tiež navštívite exteriér mešity Koutoubia, ktorá je v Marrakechi najväčšia. Podľa legendy boli kupuly mešity vyrobené z pravého zlata a pôvodne sa plánovalo postaviť iba 3 kupuly. Štvrtá bola pridaná manželkou Yacouba el-Mansoura ako kompenzácia za jej hýrivosť počas jedného dňa posvätného mesiaca Ramadán. Za trest musela roztaviť všetky svoje šperky a postaviť ďalšiu kupulu. Tento deň nie je zabezpečená večera v hoteli, večer sa vydáte na nezabudnuteľné námestie Djemaa el Fnaa, využívané tiež ako trhovisko, kde určite neodoláte a ochutnáte niektorú z miestnych pochúťok pripravenú na grile v jednom z miestnych stánkov. Názov námestia vznikol z arabčiny a znamená "Zhromaždenie mŕtvych", je však prekladaný tiež ako "Miesto zmiznutej mešity", pretože tu pôvodne stála mešita, ktorá však bola zničená. Dnes je námestie plné predajcov, turistov a je plné života.

10. deň MARRAKECH - CASABLANCA
Po raňajkách prehliadka marrakechskej mediny - najstaršej časti mesta a trhoviska, Arabmi nazývané "Souk", kde môžete pozorovať tradičnú marockú ručnú výrobu. Souk spoločne s námestím Djemaa el Fnaa tvorí časť srdca Marrakecha. Navštívite tiež miestnu "lekáreň", kde si vypočujete, ako sú spracovávané a využívané miestne byliny a rastliny na kozmetické a lekárske účely. Voľno na posledné nákupy. Popoludní odjazd do Casablancy, večera a nocľah v hoteli.

11. deň CASABLANCA - PRAHA (VIEDEŇ)
Skoro ráno transfer na letisko a odlet späť do Prahy (Viedne). V poobedných hodinách prílet do Prahy (Viedne).

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:
leteckú dopravu Praha – Casablanca – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
10 x nocľah v hoteloch štandardu 4*
9 x polpenzia, 1 x raňajky
transfery klimatizovanými autobusmi podľa programu
služby českého sprievodcu a miestneho profesionálneho sprievodcu
vstupy do navštívených pamiatok

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:
letiskové taxy 229,- EUR
fakultatívne výlety
vstupné do mešity Hassana II. 13,- EUR
výlet do púšte z Erfordu cca 30,- EUR a jazda na ťave (cca 20,-EUR)
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,92 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,31 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »