Váš partner vo svete dovoleniek

Alžírsko na doraz s all inclusive

/uploads/galleries/4990/alzirsko-na-doraz-s-all-inclusive.jpg
Destinácia: Alžírsko
Kód zájazdu: 1033419
Cena od: 3 490 €
Príplatky od: 500 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

26.11.2019 12 dní 3 490 € +500 € odlet: Viedeň letecká
11.05.2020 12 dní 3 490 € +500 € odlet: Viedeň letecká
19.11.2020 12 dní 3 490 € +500 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Africká lahôdka z našej kuchyne. Málo ľudí vie, že najkrajšie rímske pamiatky nie sú v Európe, ale v severnej Afrike. Európa bola pre Rimanov nepodstatná, zato krajiny južne od Ríma boli zdrojom jeho bohatstva. Presvedčte sa sami o nádhere, ktorá tu ostala a kultúre, ktorá formovala tú rímsku. Antikou dýchajúce mestá na pobreží, kam by sa hneď dnes mohla nasťahovať rímska rodina. Lokálny berbersko arabský kolorit, ktorý formuje Stredozemné more a púšť. Na juhu Alžírska sa ponoríme do mora piesku,ktoré sa volá Sahara. Tu vládne silnejší a spravodlivosť je čistá. Modré turbany Turageov, ktoré poznajú každé zrnko piesku. Scenérie pri ktorých fotoaparát nechce prestať fotiť, hory, oázy, ktoré sa ako fatamorgány vynárajú z pieskového kráľovstva.

1. deň:
Odlet z Európy do najväčšieho afrického štátu Alžírska. Hlavné mesto ALŽÍR nás víta so svojím francúzskym koloniálnym šarmom. Islam sa mieša s aristokratickou Európou.

2. deň:
Výlet do mesta Tipasa (UNESCO). Kde by ste hľadali tie najkrajšie rímske, grécke, fenické či púnske pamiatky? Cestou si budeme rozprávať známe príbehy z čias púnsko- rímskych vojen, o Hanibalovi, ale aj o najznámejších námorníkov Feničanov. Amfiteáter, kresťanská bazilika zo 4. storočia, rímske fórum, múzeum. Prehliadka kresťanskej hrobky Kbor Roumia – veľké kráľovské mauzóleum. Antika v Alžírsku patrí medzi klenoty a bez zástupov turistov. Večera v Alžíri v historickom hamame z čias Osmanov.

3. deň:
Skorý ranný let do Oranu. ORAN založený arabskými obchodníkmi na pobreží Stredozemného mora. Prečo je tu cítiť španielsku architektúru? Pozrieme si pevnosť sultána Abou Hassana, Beyov palác, ale aj zaujímavú radnicu. Okolo obeda odchod do Tlemcen do bývalého kráľovstva. V moslimskej krajine kresťanské pamiatky? Čo tu robili Ariáni? Počuli ste niečo o Vandaloch? Mešita Bel Hassana, veľká mešita, ale aj archeologické pamiatky Mansourah. Noc v historickom centre Tlemcenu.

4. deň:
Návrat do Oranu a dokončenie prehliadky. Následne letecký presun. GHARDAIA: jedno z piatich saharských miest pod patronátom UNESCO.

5. deň:
Prehliadka údolia Mzab s tradičnými dedinami. Datľové háje, oázy, pohodové dva dni plné intenzívnych zážitkov. Pokúsime sa dostať do dediny Beni Isguen, ktorá je uzavretá pre cudzincov a chce si uchovať svoju kultúru.

6. deň:
Presun do mesta CONSTANTINE, ktoré si zvolil aj númídsky panovník Syphax za svoje hlavné mesto. Každý deň nás čaká iná kultúra, iné pamiatky... Prejdeme do mesta na kopci cez zaujímavý most a následne si pozrieme palác Ahmeda Beya, ale aj rímske pamiatky v Tiddise s víťazným oblúkom.

7. deň:
Vrchol nášho zájazdu. Rímske mesto TIMGAD (UNESCO) založené cisárom Trajánom. Tu nebudete potrebovať žiadne nákresy, ako vyzeralo mesto v staroveku. Všetko krásne zachované. Veľká knižnica, ktorá sa vyrovná tej Efezskej, víťazný oblúk Trajána, bazilika, kolonády, amfiteáter, kúpele... Poobede ďalšia rímska špecialitka. Pevnosť Lambaesis. Krásny antický deň a vy už viete, prečo Traianus bol taký úspešný cisár. Prenocovanie v Batna.

8. deň:
Rímsko-berberské mesto DJEMILA (UNESCO) s najzachovalejším amfiteátrom v Alžírsku. Tieto dni Vám dajú dokonalý prehľad s naším sprievodcom o celom starovekom svete v severnej Afrike. Presun do Alžíra a prenocovanie.

9. deň:
Transfer na letisko a odlet/prílet domov, alebo pokračovanie na juh krajiny. Smerujeme k líbyjským hraniciam do oázy DJANET.

10. deň:
Našimi prenajatými džípmi smerujeme do málo navštevovanej časti Sahary. Uvidíme kaňon D´In Djarena, široké údolie EL Biredj, oranžové duny Moul el Naga, skalné umenie v In Zouatane, červené duny Tin Merzouga, maľby v Oued Amais.

11. deň:
Návrat do Djanet. Posledné suveníry, datle, fotky a posledná večera. Kúpite si cheche?

12. deň:
Odlet a prílet domov.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,91 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,29 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »