Váš partner vo svete dovoleniek

Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany

Autobusový poznávací zájazd Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany - Alexanderplatz v Berlíne Autobusový poznávací zájazd Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany - Berlín, Ríšsky snem Autobusový poznávací zájazd Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany - Berlín, Brandenburská brána Autobusový poznávací zájazd Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany - Berlín, Checkpoint Charlie Autobusový poznávací zájazd Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany - Berlín, ostrov múzeí Autobusový poznávací zájazd Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany - Berlín, Otrov múzeí Autobusový poznávací zájazd Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany - Berlín, televízna veža Autobusový poznávací zájazd Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany - Drážďany, Zwinger palác Autobusový poznávací zájazd Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany - Drážďany Autobusový poznávací zájazd Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany - Drážďany, kostol Frauenkirche Autobusový poznávací zájazd Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany - Drážďany, kostol Frauenkirche a rieka Labe Autobusový poznávací zájazd Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany - Lipsko Autobusový poznávací zájazd Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany - Lipsko, Univerzita Autobusový poznávací zájazd Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany - Lipsko, kostol sv. Mikuláša Autobusový poznávací zájazd Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany - Lipsko, Radnica Autobusový poznávací zájazd Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany - Postupim, zámok Cecilienhof Autobusový poznávací zájazd Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany - Postupim, zámok Sanssouci Autobusový poznávací zájazd Lipsko, Postupim, Berlín a Drážďany - Postupim, zámok a park Sanssouci
Destinácia: Nemecko
Kód zájazdu: 1061552
Cena od: 243,60 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

26.05.2020 4 dni First Minute 243,60 € +0 € autobusová
24.07.2020 4 dni First Minute 243,60 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rýchly popis:
Ubytovanie: 3 x v hoteli

Stravovanie: 3 x raňajky


Lipsko - Postupim - Berlín - Drážďany


Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, v popoludňajších hodinách príchod do historického Lipska , ktorého názov pochádza zo slovanského slova lipa - Lipzk. Mesto založené Slovanmi je dnes hlavným centrom Saska. Lipsko je zelené mesto obklopené množstvom jazier, s druhou najväčšou univerzitou v Nemecku a bohatou hudobnou históriou. V meste žili velikáni ako J. S. Bach, narodil sa tu R. Wagner a v meste vyštudoval právo aj spisovateľ J. W. Goethe. Prehliadka mesta - historické centrum, Stará radnica, Múzeum krásnych umení, kostol sv. Mikuláša - najstarší a najväčší kostol v meste. Vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli a nocľah.

2. deň – raňajky, autokarový transfer a návšteva mesta Postupim (Potsdam). Hlavné mesto Brandeburska sa nachádza iba 25 km od Berlína a nazýva sa aj mestom zámkov a záhrad. Prehliadka mesta: malá Brandenburská brána, zámok a park Sanssouci, zámok Cecilienhof – miesto, kde sa konala významná Postupimská konferencia v roku 1945, Holandská štvrť. Popoludní odchod do hlavného mesta krajiny – Berlína . Prehliadka mesta: centrum „západného Berlína“ – pamätný kostol cisára Wilhelma II., bulvár Kurfürstendamm, jeden z najväčších obchodných domov v Európe – KaDeWe, ktorý bol v minulosti najznámejším „obchodným domom západu“, individuálne voľno. Večer ubytovanie v hoteli, nocľah.

3. deň – raňajky, pokračovanie v prehliadke najzaujímavejších pamätihodností Berlína: Brandenburska brána - symbol rozdelenia a zjednotenia Nemecka, Ríšsky snem - sídlo nemeckého parlamentu, Židovský pamätník, námestie Potsdamer Platz, Checkpoint Charlie – najznámejší prechod medzi bývalou západnou a východnou časťou mesta, Gendarmenmarkt, reprezentačná trieda Pod Lipami (Unter den Linden). Fakultatívne návšteva Ostrova múzeí s piatimi významnými múzeami (UNESCO). Prehliadku zakončíme na Alexanderplatz – centrum „východného Berlína“, v prípade záujmu možnosť navštíviť televíznu vežu, ktorá je najvyššou stavbou v Nemecku a ponúka krásnu vyhliadku na okolie. Vo večerných hodinách ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, transfer do jedného z „najzelenších“ miest Európy – Drážďan , ležiacom na brehoch rieky Labe. Mesto bolo počas 2. svetovej vojny takmer kompletne zničené bombardovaním. Prehliadka mesta – Rezidenčný palác, Kulturpalast, Semperova opera, barokový palác Zwinger s krásnym nádvorím a galériou, katedrála Matky Božej, Brűhlove terasy nazývané aj balkón Európy. V popoludňajších hodinách odchod z Drážďan, návrat do SR v neskorých večerných hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň,
orientačná cena vstupov 80 EUR/os. (platba na mieste).
Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 100 EUR/3 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 95 EUR. Nástupné miesta: BA, Brno, Praha – bez príplatku, NR, TT - 5 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 11 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 16 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,16 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,55 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »