Váš partner vo svete dovoleniek

Berlín - Postupim - Drážďany

Destinácia: Nemecko
Kód zájazdu: 1072706
Cena od: 246,56 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

07.05.2020 4 dni First Minute 246,56 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
4-dňový autokarový zájazd.


Program:


1. deň:
Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Tranzit cez Českú republiku do Nemecka. Prvou zástavkou bude pevnosť Königstein, najkrajšia skalná pevnosť v Európe. Táto kedysi nedobytná pevnosť sa vypína uprostred bizarnej skalnej krajiny vo výške 2 487 m nad hladinou rieky Labe. Pevnosť bola až do r. 1922 najznámejším štátnym väzením v Sasku a počas oboch svetových vojen bola využívaná ako zajatecký tábor. Po prehliadke pevnosti odchod do Berlína. Odchod na ubytovanie.

2. deň:
Raňajky. Prehliadka najznámejších pamiatok Berlína (Reichstag –sídlo nemeckého parlamentu, Brandenburská brána, Múzejný ostrov s 5 múzeami svetového formátu, berlínsky Dóm, elegantná Kurfürstendamm, Check point Charlie, bývalý hraničný priechod medzi východným a západným Berlínoma iné). Po spoločnej prehliadke mesta individuálne voľno s možnosťou návštevy pamätníkov, múzeí či obchodov, napr. najznámejšieho obchodného domu KaDeWe, v ktorom denne nakupuje až 50 tisíc ľudí.V podvečerných hodinách návrat na ubytovanie.

3. deň:
Raňajky. Odchod do Postupimu, predpoludním prehliadka rokokového zámku Sanssouci, ktorý slúžil cisárovi Fridrichovi II. Veľkému ako letné sídlo. Zámocký komplex so záhradami bol zapísaný na Zoznam UNESCO v r.1990 a neskôr k nemu pribudli ďalšie stavby v okolí. Pokračovanie na zámok Cecilienhof, miesta Postupimskej konferencie v r. 1945, postaveného v anglickom vidieckom štýle. V srdci mesta sú dve historické trhové námestia – Starý a Nový trh, kostol sv. Mikuláša (s vyhliadkovou plošinou vo výške 42 m ), Stará radnica, Mestskýzámok, Holandská štvrť (150 typických tehlových domov, ktoré nechal postaviť Friedrich Wilhelm I. pre holandských remeselníkov v rokoch 1734 – 1742) .Prehliadka Alexandrowky, bývalej ruskej kolónie, pomenovanej na počesť cára Alexandra I. Vo večerných hodinách návrat na ubytovanie.

4. deň:
Po raňajkách odchod do Drážďan. Pešia prehliadka Drážďan, návšteva zrekonštruovanej katedrály Panny Márie (Frauenkirche), barokového paláca Zwinger a iných skvostov tohto úžasného historického mesta. Po prehliadke návrat na Slovensko.Ubytovanie:
3x v hoteli/penzióne 2*/3* .

Stravovanie:
3x raňajky.

Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 3 x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Za 1/1 izbu 92 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.
Vstupy, cestovné poistenie, pobytovú taxu.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,16 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,55 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »