Váš partner vo svete dovoleniek

Marakéš a magický juh

7I9MAL05;ostatne 7I9MAL05;atrakcie 7I9MAL05;ostatne 7I9MAL05;ostatne 7I9MAL05;priroda 7I9MAL05;ostatne 7I9MAL05;priroda 7I9MAL05;ostatne
Destinácia: Maroko
Kód zájazdu: 1072762
Cena od: 1 194,16 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

27.05.2020 8 dní First Minute 1 194,16 € +0 € odlet: Viedeň letecká
09.09.2020 8 dní First Minute 1 194,16 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd.

Perex:
Marakéš, staré kasby, majestátne pohorie Atlas, rozľahlá púšť, staré dedinky s miestnymi oyvateľmi a pokojným životom, to všetko nás čaká na tomto zájazde. Spoznajte s nami Maroko z inej stránky, pozrite sa mimo tradičných turistických miest.

PROGRAM:
1. deň:
Odlet z Viedne, prílet do nádherného kráľovského mesta Marakéš.

2. deň:
Marakéš je často označované ako červené mesto alebo“perla juhu“. Rozprestiera sa pod úpätím pohoria Atlas, založené bolo v 11. st. Navštívime pôvodné staré mesto „medinu“ s najväčšími trhmi v Maroku, krásne zdobený palác Bahia a Dar si Said a takisto nekropolu Sádskych sultánov zo 16. st., prejdeme aj záhradou Koutoubia k minaretu, uvidíme tiež jednu zo starých zavlažovacích nádrží „Khettara“. Možnosť návštevy záhrady Majorelle s pamätnou hrobokou módneho návrhára Yves Saint Laurenta (vstup za poplatok).

3. deň:
Naša cesta povedie na juh naprieč Vysokým Atlasom cez prejazd Tizi-n Tichka 2260 n.m., ktorý je najväčším prejazdom severnej Afriky. Uvidíme nádherné panorámy, malebné oázy údolia Draa, zavítame do Zagory. Tadiaľto v minulosti putovali karavány, do Timbuktu im cesta trvala 52 dní. Návšteva Tamegroute z 11. st., nachádzajú sa tu staré dedinky (ksours) ako aj Zawiya Nassiria, v hrnčiarskej dielni uvidíme typickú južanskú keramiku.


4. deň:
Ráno sa vydáme cez dedinky Nakob, Mellal a Timerzit do mesta Erfoud v regióne Tafilalt. Odtiaľto zahájila marocká dynastia Alávitovcov svoj vzostup v 17 stor., na čele s jej zakladateľom Moulay Ali Charifom, ktorý je dodnes stále pri moci v podobe kráľa Mohammada V. Tafilalt bol vždy hlavnou vstupnou bránou do Sahary.

5. deň:
Dnešný deň bude venovaný objavovaniu regiónu Tafilalt a jeho okolia na džípoch. V Rissani je mauzóleum Moulay Ali Cherifa, pôjdeme na najväčšie duny Erg Chebbi, uvidíme ruiny mesta Sijilmassa z 8. st., mesto sa tiež nazývalo „Mezopotámia Maroka“. Mince, ktoré sa tu vyrábali sa našli až v Jordánsku. Navštívime nomádsku rodinu a zavítame aj ku starým preislamským hrobkám pri meste Taouz.

6. deň:
Opúšťame región Tafilalt a budeme pokračovať severozápadne k mestu Ouarzazate. Prejdeme k oáze Tinerhir a odtiaľ ku Gorges du Todra. Unikátne vysoké skalné steny siahajú do výšky 300 m, v rozostupe niekde len 10 m, ďalej budeme  pokračovať cez Boumalne Dades a Kellaâ M’Gouna, „cestou tisícich kasieb“ do Ouarzazate. Jednu z kasieb aj navštívime.

7. deň:
Ouarzazate je známe kvôli filmových štúdiám, točili sa tu filmy ako Princ z Perzie, Kleopatra či Hra o tróny. Navštívime aj impozantný ksar Ait Benhaddou a naša cesta povedie späť do Marakéša. Zastavíme sa pri kasbe kontroverzného pašu Tami el-Glaouiho Telouet.

8. deň:
Voľný program v Marakéši do odletu. Transfer na letisko, odlet do Viedne.


Ubytovanie:
3*/4* hotely.

Stravovanie:
Polpenzia.


Doprava:
Letecká.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. 7 x ubytovanie v 3*/4* hoteloch s polpenziou. Vstupy do pamiatok (okrem vstupov do záhrad Majorelle a filmových štúdií v Quarzazate). Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky:  prepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov 40 EUR/osoba (platí sa sprievodcovi na mieste). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu 180 EUR, fakultatívne aktivity a cestovné poistenie.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,16 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,55 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »