Váš partner vo svete dovoleniek

Ekvádor,Galapágy, Peru, Bolívia

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 479671
Cena od: 5 941 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

11.03.2019 21 dní 5 991 € +0 € odlet: Viedeň letecká
11.04.2019 21 dní 6 191 € +0 € odlet: Viedeň letecká
15.07.2019 21 dní 6 141 € +0 € odlet: Viedeň letecká
04.10.2019 21 dní 5 941 € +0 € odlet: Viedeň letecká
21.10.2019 21 dní 6 141 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Ak máte viac voľného času, za 21 dní stihnete takmer kompletne spoznať tri juhoamerické krajiny a k tomu absolvovať ešte aj plavbu po ostrovoch Galapágy, ktoré sú roztrúsené v Tichom oceáne. Ideálny zájazd pre tých, ktorí chcú Južnú Ameriku vidieť iba 1 raz. Toto je to najlepšie, čo ponúka. Latinskoamerický mix prírody, kultúry a plavby po otvorenom oceáne.

1. deň:
Odlet z Viedne. Prílet do Ekvádoru a hlavné mesto Quito. Mesto na úpätí sopky Pichincha vo výške 2 800 m n. m.

2. deň:
Celodenná prehliadka jedného z najpokojnejších juhoamerických miest. Námestie nezávislosti, katedrála, kostoly San Francisco a Santo Domingo, La Mercet, miestne gurmánske špeciality. MITAD DEL MUNDO – stred sveta. Áno, stojíte priamo na rovníku!

3. deň:
Odlet na GALAPÁGY, ostrovy Charlesa Darwina, sloních korytnačiek, morských leguánov, najmenších tučniakov na svete, hniezdiská vtákov a mnohých iných druhov zvierat v panenskom prostredí, plavba teplým Tichým oceánom okolo rovníka v tropickom raji malou privátnou loďou s dvojposteľovými kajutami a plnou penziou. Kúpanie, príroda a obmedzený počet ľudí, ktorí môžu tieto ostrovy navštíviť. Navštívime viaceré z ostrovov ako Genovesa, Espanola, Bartolomé či San Cristóbal. Výskumná stanica Charlesa Darwina. Galapágy sú jedinečným rajom a kúskom nedotknutej prírody na planéte Zem. Spomienka na ich pokojnú, ničím nerušenú atmosféru Vás ešte dlho bude držať. Na záver odlet späť do Quita.

4. deň:
Plavba okolo ostrovov Galapág, s plnou penziou a vylodením na viacerých ostrovoch.

5. deň:
Plavba okolo ostrovov Galapág, s plnou penziou a vylodením na viacerých ostrovoch.

6. deň:
Vylodenie a prelet do Quita.

7. deň:
Očarí nás pohľad na vrchol majestátnej sopky Cotopaxi 5 897 m n. m strácajúci sa v hmle a chlad vanúci z hory zaženieme v kúpeľnom mestečku BANOS s tropickou atmosférou pri termálnych kúpeľoch v džungli.

8. deň:
Vrátime sa do hlavného mesta a podvečer preletíme do Limy, hlavného mesta Peru.

9. deň:
Prehliadka bývalej metropoly španielskeho miestokráľovstva v Južnej Amerike. Koloniálne centrum, námestie Plaza de Armas, katedrála, v ktorej sú uložené pozostatky Francisca Pizarra, pokoriteľa ríše Inkov, vzrušujúce katakomby v kláštore San Francisco, kontrast bohatých a chudobných štvrtí osemmiliónového veľkomesta. Odchod do Pisca.

10. deň:
Výlet člnom na ostrovy ISLAS BALLESTAS, nazývané aj malé Galapágy. Na ostrovoch je jedna z najväčších koncentrácií morských vtákov na pobreží Južnej Ameriky, ale uvidíme aj uškatce a tulene. Presun do NAZCY, kde sa nachádza jedno z najväčších tajomstiev Južnej Ameriky – záhadné línie a obrazce Nazca v pobrežnej púšti, ktorých význam sa dodnes nepodarilo objasniť.

11. deň:
Fakultatívny výlet malým lietadlom ponad obrovské obrazce a potom transfer do najväčšieho mesta južného Peru, AREQUIPA.

12. deň:
Biela AREQUIPA. Prehliadka mesta učupeného medzi sopkami el Misti, Picchu Picchu a Chachani.

13. deň:
Presun cez majestátne Andy do kolísky významných andských civilizácií, k jazeru TITICACA. Výlet na unikátne plávajúce ostrovy z rákosia Los Uros, na ktorých prežívajú zvyšky miznúcich populácií pôvodných Indiánov.

14. deň:
Okolo najvyššie položeného splavného jazera sveta sa presunieme do Bolívie. Večer príchod do LA PAZ.

15. deň:
Prehliadka najvyššie položeného hlavného mesta sveta, obývaného prevažne Indiánmi. Zmes kresťanských a pohanských kultúr. Námestia Murio a San Francisco. Výlet do TIWANAKA – k najvýznamnejšej pamiatke indiánskych kultúr v Bolívií.

16. deň:
Oblasťou s pôvodným indiánskym obyvateľstvom sa presunieme späť do Peru. Večer príchod do Cuzca.

17. deň:
CUZCO – bývalé centrum impéria Inkov, najväčšej indiánskej ríše, ktorá sa zrodila na americkom kontinente. Prehliadka Cuzca a jeho okolia, pozostatky Chrámu slnka, majestátna pevnosť Sacsayhuaman, posvätné Qenko, incké kúpele Tambo Machay.

18. deň:
Dokončíme prehliadku Cuzca a presunieme sa Aguas Calientes.

19. deň:
Vyvrcholenie cesty – MACHU PICCHU, zabudnuté incké mesto. Cesta vláčikom pod najslávnejšie ruiny Ameriky. Peší výstup – zážitok po ceste Inkov až k samotným ruinám (za príplatok 5 EUR máte možnosť tento úsek absolvovať mikrobusom). Nezabudnuteľná panoráma Machu Picchu so štítom hory Huayna Picchu v pozadí. Machu Picchu bolo vyhlásené za novodobý div sveta a verte, že Vás nesklame ani na sekundu!

20. deň:
Poobede odlet z Cuzca do Limy a pokračovanie do Európy. Posledné indiánske suveníry a preletom ponad celý Atlantik sa dostaneme domov.

21. deň:
Prílet do Európy.

Cena zahŕňa:
 • medzinárodnú letenku do Ekvádoru a späť z Peru
 • kompletnú dopravu počas pobytu autobusmi
 • okružnú plavbu loďou s ubytovaním v dvojposteľových kajutách (3 noci)
 • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v dvojposteľových izbách s raňajkami a počas plavby plná penzia
 • miestneho anglicky hovoriaceho sprievodcu počas pobytu v Ekvádore
 • prelet Quito– Lima
 • kompletnú dopravu autobusom a mikrobusmi
 • loďku na Islas Ballestas a jazero Titicaca
 • slovenského sprievodcu pri pozemnom servise v Peru a Bolívii
 • miestnych sprievodcov počas plavby na Galapágy
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky,vstupné do historických pamiatok a vláčik na Machu Picchu (148 eur),vstupné do národného parku Galapágy (100 USD),vreckové, ostatnú stravu,fakultatívne výlety,3 miestne lety (spiatočná letenka na Galapágy a Cuzco – Lima, 560 Eur, osobné výdaje)


Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,72 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,41 HRK
Turecká lira  EUR 6,00 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »