Váš partner vo svete dovoleniek

Galapágy

Destinácia: Ekvádor
Kód zájazdu: 626980
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Váš splnený sen v lone jedinečnej prírody súostrovia Galapágy, navštívime šesť galapágskych ostrovov, každý jedinečný, z toho štyri neobývané.
Absolútne jedinečný ostrov Espaňola, jediné miesto kde hniezda endemické albatrosy galapágske.
Šnorchlovanie v čistučkom Pacifiku, tučniaky, morské aj zemné leguány, obrovské korytnačky a endemické uškatce
Pečené langusty, čerstvé morské plody a skvelé ryby
Vitajte v najväčšom evolučnom laboratóriu na Zemi!

 

Program zájazdu

1.-2.deň:
Ranný odlet do Ekvádoru a prílet do QUITA. Nocľah v Quito a odlet na súostrovie GALAPÁGY, ležiace tisíc kilometrov na západ, plné jedinečných živočíchov a rastlín. Na vysočine ostrova Santa Cruz si vychutnáme pohľad na obrovské slonie korytnačky a pokúsime sa absolvovať úvodnú prechádzku skaléziovým lesom obklopujúci jedinečnú geologickú formáciu LOS GEMELOS. Vedeli ste, že skalézie sú galapágskym endemitom a žije ich tu až 15 druhov? Na mieste zvanom EL CHATO sa odfotíme s prvými typickými obyvateľmi – obrovskými korytnačkami. Nocľah na ostrove SANTA CRUZ.

3.-4.deň:
V tento deň máme naplánovaný celodenný výlet na jeden z najkrajších ostrovov Galapág, NORTH SEYMOUR. Počas pešej túry budeme opäť obdivovať krásne samčeky fregatiek, ako lákajú samičky nafukovaním sýtočerveného hrdelného vaku. North Seymour je aj ostrovom, kde sa nám azda podarí stretnúť aj ikonického zástupcu vtáčej fauny – Sulu modronohú. Ďalší fantastický ostrov s jedinečnými tvormi, úžasným šnorchlovaním a výletom pomedzi endemické opuncie. Ostrov SANTA FÉ, pre ktorý sú typické leguány bledé, ktoré nežijú na nijakom inom galapágskom ostrove a pochopiteľne ani nikde inde na svete. Šnorchlovanie (častokrát sa k vám počas šnorchlovania priblížia hravé uškatce na dosah ruky, čo je fascinujúci zážitok) a návrat do mestečka Puerto Ayora.

5. deň:
V tento deň máme naplánovanú návštevu ďalšieho neobývaného ostrova, BARTOLOMÉ. Zdá sa Vám, že ste povestný kužeľ skaly zvaný PINNACLE ROCK už niekde videli? Je to najfotogenickejší ostrov Galapág, kde sa ale budeme aj kúpať a užívať si bezpečného oceánu. Kto však chce, pôjde sa po ostrove poprechádzať a užije si pohľad aký žiaden iný ostrov Galapág neponúka – panorámu neskutočnej formácie, ktorá fascinovala aj Charlesa Darwina. Okrem toho sa pokúsime nájsť aj pinky, nenápadné vtáčiky, ktoré ohromili Ch. Darwina a zohrali rozhodujúcu úlohu v jeho diele O pôvode druhov. Návrat do mestečka Puerto Ayora a návšteva miestneho trhu. Na svoj kúsok ryby tu spolu s ľuďmi čakajú aj uškatce a pelikány.

6.-9. deň:
Odchod loďou na ostrov SAN CRISTÓBAL. Krátke zoznámenie s hlavným mestom Galapág, PUERTO BAQUERIZO MORENO. Prehliadka návštevníckeho centra, ktoré predstavuje kompletnú a zdokumentovanú históriu Galapág, jeho ekosystémov, flóry a fauny. Centrum sa zameriava predovšetkým na históriu súostrovia, od jeho sopečných počiatkov až po súčasnosť. Pokračujeme peším výletom až ku koloniám fregát. Nocľah na ostrove San Cristóbal. Vrchol zájazdu, ostrov ESPAŇOLA. Najstarší ostrov Galapág má už 4 milióny rokov a pomaly umiera. Poďme si ho pozrieť, kým ho Pacifik úplne nepohltí! Na tento ostrov sa iba nedávno začalo cestovať v rámci celodenných výletov. Túto jedinečnú príležitosť si nenecháme ujsť. Len tu hniezdia ALBATROSY GALAPÁGSKE a vidieť ich v ich prirodzenom prostredí je pre každého milovníka prírody splneným snom. Okrem nich sú tu však aj uškatce a morské leguány. Absolvujeme tu peší výlet a takisto perfektné šnorchlovanie. Návrat do Puerto Baquerizo Moreno. Odlet z ostrova San Cristóbal späť do kontinentálneho Ekvádoru, nasleduje prestup na lietadlo do Európy. Príchod domov.  

Cena zahŕňa
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, pozemnú a lodnú dopravu na Galapágoch, komplet výlety na všetky ostrovy uvedené v programe, ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami, poistenie CK voči insolventnosti.

Cena nezahŕňa
Stravu, povinné príplatky, vstupné, poistenie lieč. nákladov, let na Galapágy (cca 295 €)

Príplatky
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 510 €

Počasie

Quito
zajtra:   13 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,58 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,43 HRK
Turecká lira  EUR 6,11 TRY
Americký dolar  EUR 1,14 USD

Zobraziť všetky »