Váš partner vo svete dovoleniek

Kalábria a Apúlia s kúpaním

Destinácia: Taliansko
Kód zájazdu: 642293
Cena od: 679 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

06.09.2019 11 dní Last Minute 679 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy cez Brno (2. nástupné miesto) a prejazd cez Nemecko do Talianska .

 

2. deň: Prejazd naprieč Talianskom , dojazd do Kampánie - Paestum , návšteva Poseidonovho mesta aj prímorského letoviska , kde sa nachádza najvýznamnejší archeologický areál v Kampánii , dórska bazilika , Herin a Poseidónov chrám , múzeum . Ubytovanie v hoteli pri mori , popoludňajšie kúpanie a odpočinok na pláži .

 

3. deň: Poznávanie krás kraja Basilicata a Calabria , Rivella , pôvodne grécke mestečko vysoko v horách , byzantské kostolíky a barokový kostol San Nicolo , kláštor San Antonio , Maratea v panensky čistom zálive Golfo di Policastro , možnosť kúpania na najkrajšej pláži alebo pozdĺž prímorských skál , Múzeum Cedro v Santa Maria di Cedro s ochutnávkou , Diamante s príjemnou atmosférou prímorského mestečka . Odchod na ubytovanie v prímorskom letovisku , kúpanie alebo návšteva centra , fakultatívne večera .

 

4. deň: Po raňajkách v hoteli romantická horská cesta pozdĺž Kalábriou , ranná zastávka pre fotografov v mestečku Scalea s krásnou scenériou národného parku Pollino a vyhliadkou na Monte Pollino . Morano Calabro , horské mestečko na pyramídovom kopci , kláštor San Bernardino , hrad , Kapucínsky kláštor s vyhliadkovou terasou . Ďalej si prezrieme albánske mestečko Civita , možnosť turistiky na magickej tiesňave Raganello k Diablovmu mostu alebo návšteva albánskeho múzea . Odchod na ubytovanie do apartmánových viliek v oblasti Corigliano , kúpanie a odpočinok na plážach , večera .

 

5. deň: Výlet do mestečka Corigliano Calabro , kde sa nachádza kostol S. Antonia , prehliadka hradu s vyhliadkou . Ďalej pokračujeme do Sibari - archeologický areál jedného z najbohatších miest Veľkého Grécka starovekej Sybaridy , archeologické múzeum . Odchod do hôr cez Cerchiara di Calabria , kláštor z 11. stor . Santa Maria delle Armi na hore Monte Sellar , pútnické miesto s unikátnou relikviou , pohľad na Sibarskou úžinu , termálne siričité kúpele Grotte delle Ninfa , liečivý relax, kúpanie , večera .

 

6. deň: Celodenný odpočinok na pláži pri mori alebo fakultatívne výlet na juh polostrova : Crotone , pôvodne achajské mesto, centrum vinárskeho kraja Marchesato , pôsobisko Pytagorovej filozofickej školy , ďalej najvýchodnejšej kalábrijský mys Capo Colonna s archeologickým areálom s pozostatkom Hérinho chrámu , mohutným dórskym stĺpom , pôsobivý mohutný aragónsky hrad Le Castella , kúpanie v zálive Golfo di Squillace , cesta vinárskym krajom, večera a ochutnávka miestnych špecialít s výkladom . Návrat na ubytovanie .

 

7. deň: Návšteva pôvabného mestečka Rossano , centrá byzantskej civilizácie - byzantský kostolík , baroková katedrála s freskou z 9. st . Madonnou Acheropitou , Múzeum Diocesano ( s purpurovým kódexom z 6. stor. ) , Cesta k národnému parku, vychádzka v prírodnom parku Cozzo del Pesco s dlhoročnými gigantickými gaštanmi , byzantský kláštor Pathirion v krásnom prírodnom prostredí . Návrat na ubytovanie , kúpanie , večera .

 

8. deň: Cesta do Apúlie s výhľadom na čarovné Capo Spúlio a hrad Rocca Imperiale . Výlet do starovekého Metaponto , centra bohatého antického mestského štátu , kde žil Pytagoras , monumentálny dórsky chrám bohyne Héry s 15 stĺpmi . Pokračovanie cesty pozdĺž Tarentského zálivu do Tarenta s antickým múzeom , prístavom , starým mestom na ostrove , katedrálou z 11. stor . , aragónskou pevnosťou a rybími špecialitami . Prechádzka Apúliou do údolia trulli , výhľady na biele mesto Locorotondo , podvečerná zastávka v Alberobello s asi 1.500 domčekmi, kostolom , obchodíkmi s vínom , syrmi , likérmi a suvenírmi , ochutnávka s výkladom . Návrat na ubytovanie .

 

9. deň: Oblasť Valle d´Itria s ojedinelou architektúrou domov trulli, ranné foto Alberobella, kostol sv. Kosmy a Damiána, fascinujúce mestečko Matera (UNESCO) , historické Sassi so skalnatými obydliami a kostolmi, kde sa napríklad natáčalo Umučenie Krista od Mela Gibsona, prehliadka s miestnym sprievodcom, Gravina di Púglia v pohorí Murge , jaskynné obydlie z doby bronzovej a kostol v stenách hlbokej rokliny, normanská katedrála, fakultatívne večera.

 

10. deň : Bari , hlavné mesto Apúlie , kedysi centrum byzantských aj normanských vládcov južného Talianska , staré mesto s dominantou baziliky sv. Mikuláša a katedrála v apulsko - románskom štýle , unikátny oltárny baldachýn a biskupský stolec , normandsko - Štaufská pevnosť a hrad Rogera II . a Fridricha II . , prístav, možnosť obeda v rybej reštaurácií , kúpanie alebo prehliadka mesta, slávne divadlá Petruzzelo a Piccinni, guvernérsky palác. V podvečer odchod domov.

 

11. deň: Večer návrat do Brna a následne do Bratislavy.

Cena zahŕňa:
Doprava autobusom, 4x ubytovanie v hoteli, 4x ubytovanie v apartmanových vilách ( 4lôžk. apartmány s dvoma samostatnými izbami , cena nezahŕňa obliečky ), 8x raňajky a 4x večera, sprievodcovské služby, poistenie voči insolventnosti CK.

Cena nezahŕňa:
Jednoposteľová izba ( os / pobyt ) - 136 €, fakultatívny výlet 6. deň ( min. 25 osôb ) ( os / pobyt ) - 26 €, fakultatívne večera 3. deň ( os / pobyt ) - 20 €, fakultatívne večera 9. deň ( os / pobyt ) - 23 €, komplexné cestovné poistenie, pobytové taxy, prípadné ochutnávky a vstupné ( 85€)

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Názor CK:
Okrem iného uvidíte aj tieto miesta: PAESTUM - ROSSANO- ALBEROBELLO- MATERA - BARI

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,73 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,15 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »