Váš partner vo svete dovoleniek

Ekvádor a Galapágy

Destinácia: Ekvádor
Kód zájazdu: 823090
Cena od: 3 360 €
Príplatky od: 750 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

21.10.2018 15 dní First Minute 3 360 € +750 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Popis:
Jedinečná fauna a flóra, ktorá bola len minimálne ovplyvnená zásahom človeka je na svete jedinečná a nezameniteľná. Jediné miesto na zemi, kde žijú tučniaky na severnej pologuli. Navštívte s nami ostrovy izolované od zvyšku sveta, ktoré predstavujú živé laboratórium, kde môžete pozorovať evolúciu jedinečných druhov.


Program:

1. deň:
Odlet z Európy do Quito. Po prílete transfer z letiska do hotela a ubytovanie.

2. deň:
Náš pobyt v Ekvádore začneme prehliadkou hlavného mesta Quito. Počas prehliadky uvidíme najzaujímavejšie časti mesta a malebné historické centrum. Odvezieme sa lanovkou do výšky 4100 metrov a vychutnáme si výhľad na mesto, ktorý umocňuje krásny výhľad na okolité sopky. Podnikneme výlet k monumentu Mitad del Mundo, ktorý označuje presný stred sveta so súradnicami 0°0’0’’.

3. deň:
Celodenný výlet na vyhlásené a najväčšie trhy s umením a miestnou kultúrou Otavalo. Po ceste sa zastavíme pri lagúne Cuicocha, ktorá sa nachádza na dne krátera sopky.

4. deň:
Dnes strávime celý deň v národnom parku sopky Cotopaxi, ktorý je vyhlásený svojou prírodnou krásou. Dostaneme sa do výšky 4900 metrov k jednej z najvyšších sopiek sveta. Odchod do blízkosti Quilotoa. Ubytovanie.

5. deň:
Malebnou krajinou centrálnej časti Ánd sa presunieme k lagúne Quilotoa. Odchod do Banos a ubytovanie.

6. deň:
V Banos zažijeme deň plný zábavy a adrenalínu. Uvidíme množstvo vodopádov a tí odvážnejší si môžu vyskúšať rôzne športové aktivity ako rafting, zlaňovanie vodopádu či zip line. Relax v teplých kúpeľoch.

7. deň:
7. - 9. DEŇ  Presun do Tena. Zažijeme pravý Ekvádor v bungalovoch „Amazon lodge“. Absolvujeme prechádzku džungľou, kde môžeme pozorovať exotickú faunu a flóru. Po krátkej túre sa ocitneme pri kaskádach La Cascada de Latas, kde sa môžeme okúpať v kryštálovo čistej vode. Vydáme sa do dažďového pralesa. Stretneme sa s kmeňom kontaktovaných Waorani, ktorí nám predvedú typický kmeňový tanec a šamanský rituál. Presun do Quita. 

10. deň:
Rozlúčime sa s Ekvádorom poslednými chvíľami voľna v Quito. Transfer na letisko a odlet do Európy. MOŽNOSŤ PREDĹŽENIA POBYTU NA GALAPÁGOCH 10. DEŇ  Ráno transfer na letisko v Quito a odlet na Galapágy na letisko v Baltra na ostrove Santa Cruz. Transfer z letiska do prístavu Puerto Ayora. Dostaneme sa do vnútrozemia ostrova Santa Cruz, kde budeme mať špeciálnu príležitosť pozorovať obrovské korytnačky nazývané tiež Galapagos, po ktorých sú pomenované celé ostrovy. Návrat do Puerto Ayora.

11. deň:
Raňajky. Rýchloloďou sa dostaneme na ostrov Floreana, kde si môžeme pozrieť jaskyne, ktoré v minulosti používali piráti. Návrat do Puerto Ayora.

12. deň:
Navštívime slávnu výskumnú stanicu Charlesa Darwina, kde sa inšpiroval k svojej evolučnej teórii. Poobede sa rýchloloďou presunieme na ostrov Isabela. Vyberieme sa do lagúny Flamingo, kde sanachádza najväčšia kolónia plameniakov. 

13. deň:
Turistika k vulkánu Siera Negra, ktorý je druhým najväčším sopečným kráterom na svete. Dostaneme sa aj k vulkánu Chico, kde sa nám naskytne úžasný výhľad na okolitú mesačnú krajinu. Celé poobedie môžeme šnorchlovať v Concha Perla, kde môžeme plávať s tuleňmi, farebnými rybkami a pri troche šťastia aj s morskými korytnačkami.

14. deň:
Ráno nás čaká transfer z Isabela do Puerto Ayora. Odtiaľ sa presunieme na letisko do Baltra a odletíme do Quita odkiaľ pokračujeme v lete do Európy.

15. deň:
Prílet na letisko a transfer do Bratislavy.

Úvod:
15-dňový letecký zájazd

Ubytovanie:
7x ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch. 2x ubytovanie v Amazon lodge. 4x ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch na Galapágoch.

Stravovanie:
7x raňajky, 2x plná penzia, 4x plná penzia na Galapágoch.

Doprava:
Letecká

Povinné doplatky:
Servisné poplatky 550 EUR (v prípade predĺženia na Galapágoch 750 EUR).

Max. veľkosť skupiny:
16 osôb

Upozornenie:
Zmena programu a letových časov vyhradená.Počasie

Galapágy
zajtra:   23 °C
Quito
zajtra:   12 °C
Otavalo
dnes:   19 °C
Cotopaxi
zajtra:   12 °C
Mitad del Mundo
zajtra:   12 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,73 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,42 HRK
Turecká lira  EUR 7,03 TRY
Americký dolar  EUR 1,14 USD

Zobraziť všetky »