Váš partner vo svete dovoleniek

Salone del Mobile Milano 2018

Destinácia: Taliansko
Kód zájazdu: 843302
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program zájazdu:       

       

1.Deň: 18.4.2018 Odlet z Bratislavy alebo Budapešti do Talianska na letisko v Bergame. Presun do centra Bergama miestnou dopravou. Ubytovanie. Prehliadka mesta Bergamo. Osobné voľno.

 

2.Deň: 19.4.2018 Raňajky. Presun vláčikom do centra Milána. Prehliadka mesta: gotická katedrála Duomo, nákupná galéria Vittorio Emanuele II., prehliadka najslávnejšieho divadla  na svete - La Scala, prehliadka hradného komplexu s parkom Sempione - Castello Sforzesco, v ktorom pôsobil aj svetoznámy Leonardo da Vinci. V múzeum sa nachádza nedokončená „Pieta Rondanin“, ktorá je posledným známym  dielom od majstra Michelangela Buonarrotiho. Osobné voľno, možnosť nákupov. Pre záujemcov možnosť návštevy technického múzea Leonarda Da Vinci (odporúčame), prípadne umeleckej galérie Brera, ktorá vlastní najlepšiu zbierku obrazov v Severnom Taliansku. Ubytovanie, nocľah.

 

3.Deň: 20.4.2018 Raňajky. Presun do Milána vláčikom a následný presun metrom na výstavisko, celodenná návšteva výstavy. V roku 2018 je výstava Salone del Mobile Milano zameraná na Euro Cucina - kuchyne, Il Salone Internazionale del Bagno - kúpeľňový nábytok a iné. Odchod na ubytovanie. Nocľah.


4.Deň: 21.4.2018 Raňajky. Presun do Milána vláčikom a následný presun metrom na výstavisko, celodenná návšteva výstavy. V roku 2018 je výstava Salone del Mobile Milano zameraná na Euro Cucina - kuchyne, Il Salone Internazionale del Bagno - kúpeľňový nábytok a iné. Odchod na ubytovanie. Nocľah.


(Pre účastníkov, ktorí by sa v tento deň nechceli zúčastniť výstavy je možnosť prehliadky ďalších pamiatok mesta so sprievodcom alebo možnosť nákupov v meste). Ako novinku sme pre Vás pripravili možnosť celodenného výletu na Lago di Maggiore do mestečka Stresa, ktorého architektúra pripomína šarm moderného kúpeľného mestečka. Neďaleko sa nachádza mestečko Arona kde stojí medená socha Carla Boromejského, ktorá bola až do stavby Sochy Slobody v New Yorku najvyššou sochou s vnútorným schodiskom.


5.Deň: 22.4.2018 Raňajky. Osobné voľno v meste Bergamo. Presun na letisko miestnym autobusom. Odlet do Bratislavy alebo Budapešti.


V cene je zahrnuté:


- letenka Bergamo a späť, v cene letenky je príručná batožina do 10 kg!!!

- 4 x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom
- 4 x bufetové rozšírené komfortné raňajky

- dvojdňový vstup na výstavu

- služby sprievodcu (letenka, doprava, ubytovanie a sprievodcovské služby)

- povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Zb.z.


V cene nie je zahrnuté:


- príplatok za jednoposteľovú izbu ( 180,-- EUR )
- komplexné cestovné poistenie UNION 2,00 EUR/osoba/deň (možnosť poistiť sa cez CK)
- prípadné vstupy do múzeí, iné pamiatky, atď. (individuálne)

- doprava v centre Milána (metro, vlak z Bergama a späť)
- odporúčané vreckové 150,-- EUR – 200,-- EUR

- pobytová taxa (platí sa vždy na mieste) hradí klient na mieste


Ceny vstupov: Prosíme vážených klientov, aby si pripravili približne cca 25,-- EUR na vstupy do pamiatok (Dóm, vyhliadka z Dómu, divadlo - La Scala, hrad - Castello Sforzesco), Technické múzeum Leonarda da Vinci 12,-- EUR, študenti do 25 rokov 7,50 EUR. Jednosmerný lístok na metro 1,60 EUR v centre mesta, celodenný lístok 8,00 EUR. Pre výstavu Rho Fieramilano je potrebný lístok: jednosmerný 2,50 EUR, obojsmerný lístok 5,-- EUR. Doprava vlakom Bergamo - Milano tam a späť 13,-- EUR/deň. Jeden vstup na výstavu 35,-- EUR, tri vstupy na výstavu 67,-- EUR, šesť vstupov na výstavu 84,-- EUR. Pre skupiny možnosť zakúpenia lístku vo dvojici za 44,-- EUR, študenti 22,-- EUR.


Poznámka: aktuálne termíny a ceny - informácie v CK. Pre kolektívy možnosť určenia si termínu podľa vlastného výberu, cena podľa dohody v závislosti na počte osôb.


Upozornenie pre Miláno: na území mesta a jeho blízkeho okolia je zavedený poplatok za ubytovanie. Uvedený poplatok sa vyberá na mieste v hotovosti od každého klienta, ktorý prenocuje na území mesta. Jeho výška je stanovená na osobu/noc podľa kategórie hotela (2,-- EUR - 4,-- EUR). Do historického centra je v niektorých zónach obmedzený vstup turistických autobusov. V centre mesta je presun možný príslušnými linkami mestskej dopravy (metro, autobus).


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,55 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,34 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »