Váš partner vo svete dovoleniek

Benátsky karneval a Verona, mesto večnej lásky Rómea a Júlie

Destinácia: Taliansko, Veneto (oblasť Benátok)
Kód zájazdu: 944266
Cena od: 129 €
Príplatky od: 90 €
Pobytovo-poznávacie
Eurovíkendy

Výber termínu

13.02.2020 4 dni First Minute 129 € +90 € autobusová
20.02.2020 4 dni First Minute 129 € +90 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Zažite slávny a pestrofarebný Benátsky karneval a Veronu, mesto večnej lásky, ktorú preslávil Shakespeare v diele Rómeo a Júlia. Vydajte sa na karnevalovú zábavu plnú tradičných masiek, slávnostných sprievodov a farebných kostýmov.

Program zájazdu 
1. deň :
odchod zo Slovenska vo večerných hodinách.

2.deň :
príchod v ranných hodinách do talianskeho prístavu Punta Sabbioni, odkiaľ sa loďou presunieme do Benátok, jedného z najromantickejších miest sveta, kde bude v týchto dňoch prebiehať slávny benátsky karneval. Ako prvé si môžete so sprievodcom pozrieť významné pamiatky Benátok: námestie sv. Marka, zvonicu svätého Marka, Dóžov palác, most Rialto,... Po prehliadke sa ponoríte do víru karnevalovej zábavy s množstvom pestrofarebných masiek, alebo sa vydáte na ďaľšie dva zaujímavé ostrovy benátskej lagúny – ostrov Murano a Burano. Na sklárskom ostrove Murano  môžete vidieť výrobu skla, navštíviť sklárske múzeum a rôzne iné zaujímavosti. Za návštevu určite stojí aj jeden z najmalebnejších ostrovov lagúny - čipkársky ostrov Burano, ktorý pre svoju krásu odjakžija priťahoval maliarov. Úzke uličky, gondoly, taliansky šarm, nádherné historické pamiatky a pestrofarebné masky to všetko a a ešte viac čaká na Vás v tento deň v Benátkach. Vo večerných hodinách sa presuniete loďkou späť do Punta Sabbioni a odtiaľ autobusom na hotel. Ubytovanie. Nocľah.
3.deň :
po raňajkách odchod do romantickej a starobylej Verony, mesto príbehu tragickej lásky Rómea a Júlie. Je ťažké opísať atmosféru tohto mesta v jednej vete, je ťažké nájsť vhodné slová, keďže i literárny majster Shakespeare vhodné slová nenašiel a skonštatoval jednou vetou na adresu Verony, že mimo stien mesta neexistuje skutočný svet. Po prechádzkach mestom budete mať pocit akoby ste sa ocitli v minulosti, nakoľko si Verona zachovala svoju dávnovekú tvár.  Nájdete tu rímsky amfiteáter, Júliin dom so známym balkónom, ktorý inšpiroval Shakespeara k stvoreniu slávnej nezabudnuteľnej balkónovej scény. Na stenu pod balkónom môžete prilepiť svoj vlastný odkaz lásky. Prejdete sa po námestí Piazza delle Erbe, ktoré je živým srdcom mesta a obklopujú ho najnádhernejšie veronské budovy: Palazzo Maffei, veža Torre del Gardello a sídlo rodu Scaligeri – Casa Mazzanti. Svoje čaro má aj Piazza dei Signori, Castelvecchio a množstvo kostolov, ktoré po potulkách mestom objavíte. Neváhajte a vydajte sa s nami po stopách Rómea a Júlie v spojení svetoznámeho benátskeho karnevalu. Vo večerných hodinách odchod autobusom na Slovensko.
4. deň :
príchod na Slovensko v ranných hodinách. Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obrdží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd. 

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
1 x ubytovanie v 3* hoteli
1 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku Benátok
prehliadku Verony
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka
7 € /osoba ( môžete si  prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...).
príplatok za jednolôžkovú izbu
25 € / osoba/ noc
loď z Punta Sabbioni do Benátok
cca 20 € –obojsmerný lístok ( platí aj na ostrovy Murano, Burano...)
povinný vstupný poplatok turistického autobusu do Benátok
rozpočítaný na každého cestujúceho cca 5 € /osoba
povinný vstupný poplatok turistického autobusu do Verony
rozpočítaný na každého cestujúceho cca 4 € 
komplexné cestovné poistenie UNION
2 € / osoba/ deň
prípadná pobytová taxa
cca 2 € / osoba/ noc  ( platba na mieste )
karta Verona
 18 € ( v prípade záujmu Vám ju sprievodca spolu s Vami zakúpiť )
Dóžov palác
 20 € / dospelá osoba
zvonica Campanilla
 cca 8 € / dospelá osoba
bazilika San Marco
 zadarmo

nástupné miesta a príplatky :
Nitra 8 € /osoba ( garantovaný zvoz ) Sereď 8 € / osoba ( garantovaný zvoz ) Trnava 8 € / osoba ( garantovaný zvoz ) Bratislava – bez príplatku.  Všetky nástupné miesta budú realizované


Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,91 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,29 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »