Váš partner vo svete dovoleniek

Libanon

Destinácia: Libanon
Kód zájazdu: 955755
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Pútnické zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:

1.deň: Odlet
v poobedňajších hodinách stretnutie skupiny na letisku v Košiciach a následný odlet do Bejrútu cez Istanbul.

2.deň: Annaya - Sv. Charbel
prílet do Bejrútu v skorých ranných hodinách, transfer do hotela, ubytovanie. Po neskorých raňajkách začiatok programu: presun do mesta Annaya, pustovňa, v ktorej sv.Charbel žil, kláštor sv. Marouna, kde navštívime hrob sv. Charbela – veľmi populárny a známy svätec na celom svete, udialo sa množstvo zázrakov na jeho príhovor. Toto miesto si získalo označenie „Lurdy Blízkeho východu“. Návšteva komplexu, možnosť získania relikvie.Čas na individuálnu modlitbu. Návrat do hotela, večera a nocľah.

3.deň: Kfifan - Jrabta - Byblos
po raňajkách Kfifan - kláštor sv.Hardiniho, Jrabta – hrob sv.Rafqy, návšteva mesta Byblos – starobylá križiacka pevnosť, fenický prístav, miestny trh. Návrat do hotela, večera a nocľah.

4.deň: Baalbeck – Harissa 
po raňajkách presu n do údolia Bekaa, návšteva starovekého mesta Baalbek. Mesto je známe najkrajším archeologickým komplexom v Libanone, v ktorom sa nachádzajú chrámy z čias rímskej ríše. Medzi najpozoruhodnejšie stavby patrí nepochybne Jupiterov chrám – najväčší chrám starovekého sveta. Následne presun lanovkou k pútnickému mestečku Harisa nazývané tiež Lurdy Libanonu. Po programe Bejrut - Holubie Skaly, legendárnu promenádu Corniche, návrat do hotela, večera a nocľah.

5.deň: Cedars – Bcharreh – Wadi Kadisha/sv.Anton/
po raňajkách odchod na sever do Libanonských hôr. Návšteva dedinky Bekaa Kafra, ktorá je rodiskom sv. Charbela a súčasne je najvyššie položenou dedinou v Libanone a na Blízkom východe. Následne presun k známym cédrovým lesom v blízkosti mestečka Bsharri, ktoré patria na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Môžeme tu obdivovať 30 metrov vysoké cédre vo veku 100 až 1000 rokov. V poobedňajších hodinách sa presunieme ku kláštoru sv. Antonína Koshya. V areáli kláštora navštívime jaskyňu sv. Antonína, kostol a múzeum. Po prehliadke návrat do hotela, večera a nocľah. 

6.deň: Sidon a Tyros
po raňajkách návšteva prístavných miest Sidón a Tyros, ktoré boli v staroveku významnými fénickými prístavmi, a z ktorých Feničania vybudovali svoje obchodné impérium. V mestách boli zachované početné archeologické nálezy ako hradby, kúpele, nekropola, divadlo atď. Po prehliadke presun do pútnického mestečka Maghdouche. Nachádza sa tu jaskyňa, v ktorej panna Mária čakala na pána Ježiša keď kázal v Sidóne. V blízkosti jaskyne bola postavená katedrála a vysoká veža, na ktorej sa týči bronzová socha panny Márie. Miesto ponúka panoramatický výhľad na mesto Sidón. Presun do Kány Galilejskej. Večera a nocľah
 
7.deň: Bejrút
Po raňajkách prehliadka Bejrútu – hlavného mesta Libanonu, ktoré je označované aj ako „Paríž Blízkeho východu“ vďaka svojej kozmopolitnej atmosfére. Bejrút - námestie Martyr, mešitu Muhammada Al Amína – ktorá je postavená po vzore modrej mešity v Istanbule. Následne návšteva Kostol sv. Juraja, Katedrála st. Louis. Popoludní transfer k hrobu sv. Charbela. Návrat do hotela, večera a nocľah.

8.deň: raňajky, Bejrút - navštívime Holubie Skaly, legendárnu promenádu Corniche. Transfer na letisko k odletu, prílet do Budapešti vo večerných hodinách a následný transfer do Košíc.


Sprievodca zájazdu si vyhradzuje právo na  zmeny programu. Duchovný program je spojený so sv. omšami.

Min. počet účastníkov: 25Cena zahŕňa:

letenku Košice-Bejrút - Budapešť, 23kg batožinu, 7x hotelové ubytovanie 4* hotel, 7x raňajky, 6x večera, transfer autobusom počas celého pobytu, sprievodca zájazdu, poistenie insolventnosti.

Cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie 18,40 €- uhrádza sa v CK pri podpise zmluvy, letiskový poplatok 199 EUR, autobus Budapešť-Košice 30EUR, vstupy a obslužné 50 USD platí sa u sprievodcu po prílete
Príplatok za 1/1 izbu 170 USD

Platnosť pasu minimálne 6 mesiacov po návrate + v pase nesmie byť izraelská pečiatka!!!

Odletové časy:
 TK1203  17FEB  KSCIST 2030 0030
 TK 828   18FEB  ISTBEY 0140 0235
 TK 825  24FEB  BEYIST HK22  1445 1745
 TK1037 24FEB  ISTBUD HK22  1910 1910

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,68 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,55 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »