Váš partner vo svete dovoleniek

Maroko - rozprávka naživo

Destinácia: Maroko
Kód zájazdu: 957058
Cena od: 998 €
Príplatky od: 350 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

26.10.2019 8 dní First Minute 998 € +350 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd

Perex:
Okruh po nádhernej krajine plnej starých príbehov, palácov ako z rozprávok tisíc a jednej noci a stále žijúcich tradícii. Krásne oázy, vysoké pieskové duny, tradiční obyvatelia dediniek, známe marocké kráľovské mestá a to všetko obohatené a aktivity pre celú rodinu. To ja naša marocká rozprávka.

Ubytovanie:
3*/4* hotely, kemp v púšti.

Stravovanie:
Polpenzia, all inclusive.

Doprava:

Letecká.


Program:
1. deň:
Odlet z Európy, prílet do Maroka, krajiny plnej nádherných rozprávkových palácov, tajomných miest, starých berberských dedín a najmä, krajiny, kde dodnes ožívajú staré príbehy a rozprávky. Našu rozprávkovú cestu začneme v jednom z najznámejších kráľovských miest, v Marakéši (UNESCO). Podľa príletu si pozrieme mesto. *Pri letoch z Budapešti je prílet a odlet Agadir.
2. deň:
Cesta nás povedie do nádherného mesta Ouarzazate, ktoré sa rozprestiera pod najvyššími vrcholmi Vysokého Atlasu a leží na križovatke tradičným marockých obchodných ciest. Mesto obklopuje nádherná krajina, kde sa hory stretávajú s púšťou. Žije tu prevažne berberské obyvateľstvo a turisti sem mieria najmä vďaka svetoznámym filmovým štúdiám Atlas Film Corporation. Ouarzazate sa stalo najvýznamnejšou filmárskou lokalitou v Afrike. Aj tí, ktorí v Maroku nikdy neboli, túto oblasť určite videli v mnohých filmoch – repliky stavieb zo starého Ríma, replika tisícročného egyptského chrámu, všetky. Ouarzazate má vlastné Filmové múzeum, ktoré je venované vzťahom s Hollywoodom. Navštívime nádherný „pieskový zámok“ Ait Benhaddou Kasbahs (UNESCO). Mesto je jednou z najdokonalejších ukážok starobylej predsaharskej architektúry na svete. Vďaka svojej neopakovateľnej atmosfére sa stal súčasťou filmov Lawrenc z Arábie, Múmia, Sedem rokov v Tibete a mnohých ďalších. Ubytujeme sa v jednom z tradičných butikových hotelov Riad, v štýle klasických marockých palácov.
3. deň:
Z Ouarzazate sa vydáme na cestu do Zagory. Prejazdom údolím rieky Draa sa dostaneme do jedného z najkrajších miest v Maroku. Mesto je plné červených buganvílií, ružových oleandrov a paliem. Žijú tu hlavne berberské rodiny v typických malých domčekoch z červenej hliny. Zagora bola poslednou oázou na starobylej ceste, po ktorej chodili karavány a v meste sa zastavovali, aby sa občerstvili. Na vrchole Jebel Zagora nad mestom s a týčia pozostatky starej pevnosti. Nasadneme na džípy a vydáme sa na cestu do púštneho kempu, kde nás čaká zážitková noc v púšti.
4. deň:
Pred sebou máme dlhší presun do nádherného mesta Marakéš (UNESCO), ktoré je druhým najstarším z kráľovských miest a je nazývané aj „Perla juhu“. Navštívime starú medinu, najznámejšie miestne súky a námestie Djemaa El Fna so zaklínačmi hadov, hudobníkmi, zápasníkmi, krotiteľmi zvierat a rozprávačmi.
5. deň:
Pozrieme si najväčšie pamiatky, 70 m vysoký minaret Koutoubia, Menara a záhrady, hrobky dynastie Saadian a palác Bahia. V prípade záujmu návšteva záhrad Majorelle (za poplatok) s hrobom majstra módy Yves Saint Laurenta. Popoludní sa vydáme k moru a to priamo do známeho letoviska Agadir.
6. deň:
Voľný deň na pláži, možnosť fakultatívneho výletu do rybárskeho mesta Essaouira, ktoré je považované za najmalebnejšie a zároveň najkrajšie mesto v Maroku. Biele mesto obkolesené sivými hradbami je známe najmä vďaka spracovávaniu drahého tujového dreva a výrobe farbiva nazývaného tyrský purpur. Do dnešných čias sú tu v starej medine malé dielničky miestnych remeselníkov, ktorí ponúkajú svoje ručne výrobky. Pýchou mesta je prístav plný modrých lodí, rybý trh a hradby z 18. st. s nádherným výhľadom na oceán. Centrum je plné kaviarničiek, kde sa dá príjemne posedieť. Svojou pokojnou prímorskou atmosférou je vzdialené rušnému Marakéšu.
7. deň:
Voľno na pláži.
8. deň:
Každá rozprávka sa raz skončí a končí sa aj tá naša. Pred nami je už len transfer na letisko a odlet domov.


Celková cena zahŕňa:
Letecká dopravu. Transfery BA-letisko-BA. 4x ubytovanie s polpenziou v 3*/4* hoteloch. 1x zážitková noc v kempe v púšti. 3x ubytovanie v 4* hoteli s all inclusive počas pobytu. Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK. Servisné poplatky 350 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 40 EUR/dosp. os., 20 EUR/dieťa do 12 r. (platí sa na mieste sprievodcovi). Ostatné doplatky: stravu a nápoje neuvedené v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu 250 EUR a cestovné poistenie.


Poznámka:
Príletovým miestom môže byť Agadir alebo Marakéš. V prípade príletu do Marakéša sú programové dni zmenené.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,92 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,31 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »