Váš partner vo svete dovoleniek

Kráľovské mestá BTS

Destinácia: Maroko, Marrakech, Marakeš
Kód zájazdu: 962991
Cena od: 990 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Cvičenie
Nákupy

Výber termínu

14.11.2019 8 dní 990 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:

Termín:   14.11. –  21.11.2019 . (štvrtok / štvrtok ) 8 dní / 7 nocí


1.deň: MARRÁKEŠ
Odlet z Viedne o 6.00 hod., prílet do Marrákešu do 9.00 hod . Labyrint uličiek mediny, rozprávkové paláce, čarovné noci na námestí Djemaa El Fna...mesto hippies Marrákeš oslavuje comeback ako turisticky vyhľadávaná destinácia v južnom Stredomorí. Transfer do 4* hotela, večera, nocľah.


2.deň: MARRÁKEŠ
Raňajky v hoteli, celodenná prehliadka mesta Marrákeš. Saadské hrobky, mešita Koutoubia (exteriér), prepychový Bahia Palace a nádherné záhrady Menara. Mesto z 11.st. fascinuje rôznorodosťou etnických skupín, islamskou a arabskou architektúrou a neopakovateľnými farebnosťou stavieb. Užijeme si jedinečnú atmosféru známeho centrálneho námestia Djemaa El Fna s nespočetnými atrakciami, tanečníkmi, akrobatmi, zaklínačmi hadov, rozprávačmi príbehov ...Toto rušné trhovisko (souk) je najväčším v Maroku. Večera, nocľah.


3.deň: MARRÁKEŠ – ESSAOUIRA - SAFI
Raňajky v hoteli, odchod do mesta Essaouira, vzdialeného asi 170 km od Marrákešu. Portugalci kedysi pomenovali toto opevnené mesto „Mogador“. Dnes je tiež známe ako „Biela perla Atlantického pobrežia“ s bielymi domami s okenicami a dverami v portugalskom štýle a takmer 5km dlhou piesočnou plážou. Prehliadka zahŕňa návštevu Mediny, prístav s typickými, prevažne modrými loďkami, rybí trh, námornú bránu, opevnenú vežu Skala Kashbah s bronzovými kanónmi zo španielskej éry. Essaouira je známa svojimi drevenými výrobkami vyrezávaných z cédra, tuje či ebenu. Toto nádherné mesto je tiež kolískou umelcov a kultúrnym uzlom. V ceste pokračujeme do mesta Safi, presláveného hrnčiarstvom, lovom a spracovaním sardiniek. Večera, nocľah.


4. deň: SAFI – EL JADIDA - CASABLANCA
Raňajky v hoteli, odchod cez El Jadida do Casablancy. Okružná jazda ekonomického a priemyselného hlavného mesta Maroka : námestie Mohameda V., vychýrená rezidenčná štvrť Anfa, plážová promenáda Ain Diab a monumentálna mešita kráľa Hassana II (exteriér) – jedna z najväčších mešít na svete. Večera, nocľah.


5. deň: CASABLANCA – RABAT – MEKNÉS – VOLUBILIS – FÉS
Raňajky v hoteli, odchod do Rabatu. Návšteva politického centra krajiny a prehliadka jeho známych dominánt: Hassanova veža so zničenými piliermi, veľkolepé Mauzóleum Mohameda V, Kráľovský palác (exteriér) a pevnosť Oudayas Kasbah. Pokračujeme do Meknés. Mesto je chránené trojitými hradbami. K prehliadke mesta sultána Moulay Ismaila patrí námestie El Hedim, Medina a majestátna brána „Bab Mansour“, ktorá je považovaná za najkrajšiu v Severnej Afrike. Odchod do archeologického náleziska Volubilis z rímskych čias s dodnes neporušenými mozaikami. Pokračujeme do mesta Fés. Večera, nocľah.


6. deň: FÉS
Raňajky v hoteli, prehliadka duchovného a kultúrneho centra krajiny založeného sultánom Idrissom v 8.storočí: mešita Karaouiine, mauzóleum Moulay Idrissa (obidva exteriér), Bab Boujloud, Medersa Attarine, farbiarne koží, fontána Najjarine, Medina a neutíchajúce miestne trhovisko (souk) s úzkymi uličkami, ktorými sa ledva prederie somárik s naloženým nákladom. Večera, nocľah.


7. deň: FÉS – BENI MELLAL – MARRÁKEŠ
Raňajky v hoteli. Dnešná cesta vedie cez cédrový a dubový les pohoria Atlasu, obzvlášť idylickou a zelenou oblasťou Národného parku. Krátka zastávka v meste Ifrane, ležiacom vo výške 1713m, kde sa nachádza aj rezort zimných športov. Pokračujeme do Beni Mellal. Mesto leží uprostred hôr obklopené poliami a sadmi. Odchod do Marrákešu. Večera, nocľah.


8.deň: MARRÁKEŠ
transfer na letisko, odlet z Marrákešu o 9.40 hod, prílet do Viedne o 14.35 hod.    

Cena zahŕňa:

7x ubytovanie v 4*hoteli v 2lôžk. izbe s polpenziou, letenku Viedeň - Marrakéš - Viedeň ( vrátane priority, 10kg na palubu, a seatingu), transfery klimatizovaným autobusom z/na letisko a počas okruhu, prehliadky a vstupy do múzeí a archeologických pamiatok podľa programu, profesionálny miestny sprievodca, slovensky hovoriaci sprievodca, poistenie insolventnosti. 


Cena nezahŕňa:
sprepitné pre šoférov a miestnych sprievodcov, komplexné cestovné poistenie 2,55 Eur/os/deň


Iné príplatky:
Kompletné cestovné poistenie  2,55 Eur/os./deň • Príplatok za jednolôžkovú izbu 180,-Eur • Príplatok 25 Eur/1 cesta za batožinu 20 kg • Vstup do Majorelle Gardens v Marrákeši 8,- Eur • Vstup do mešity Hassana II v Casablance 13 Eur na os.

 Poznámka:

 Zmena programu vyhradená •  Minimálny počet účastníkov pre služby sprievodcu je 10 osôb.


Kráľovské mestá

Vybavenie / Šport / Zábava:

Agadir – Essaouira – Safi –

El Jadida – Casablanca – Rabat –
Meknes – Volubilis – Fes – Ifrane
– Beni Mellal – Marrakesh

1. deň:
Prílet do Agadiru, ubytovanie a nocľah v 4* hoteli s polpenziou.

2. deň: Agadir / Essaouira / Safi
Po raňajkách odchod z hotela pozdĺž pobrežia Atlantického oceánu do prístavného mestečka Essaouira, kde navštívite tradičný rybársky prístav, medinu, ochrannú
baštu Skalla de la Ville, odkiaľ je nádherný výhľad na ostrov Mogador.

Ubytovanie
a nocľah v meste Safi .

3. deň: Safi / Casablanca / Rabat
Po raňajkách odchod do mesta Casablanca, najväčšieho mesta, priemyselného a obchodného srdca Maroka. Uvidíte majstrovské stavebné dielo mešitu Hassana II. s najvyšším minaretom na svete, námestie Mohameda V., budovy v štýle art deco. Po prehliadke odchod do hlavného mesta Rabat – sídla kráľa. V Rabate je jedinečná možnosť dostať sa najbližšie ku kráľovskému palácu. Pôjdete si pozrieť i mauzóleum Mohameda V. a vežu Hassana. Ubytovanie a nocľah v meste Rabat.

4. deň: Rabat / Meknes / Volubilis / Fes
Po raňajkách cesta pokračuje do mesta Meknes, uvidíte najkrajšiu bránu v Maroka Bab el Mansour a mauzóleum Mulaj Ismaila. Následne pokračuje prehliadka pozostatkov rímskeho mesta Volubilis, zapísaného do zoznamu UNESCO, s nádhernými mozaikami, rímskym fórom, bazilikou, víťazným oblúkom. Nasleduje presun do Fes.

Ubytovanie a nocľah vo Fes.

5. deň: Fes
Celý deň je venovaný prehliadke najstaršieho z kráľovských miest. Fes je zapísaný v zozname pamiatok UNESCO, je kolískou marockej monarchie a duchovným
i remeselným centrom krajiny. Budete sa prechádzať labyrintom uličiek starobylej mediny. Spoznáte tradičné remeslá napr. garbiarov a spracovanie koží, výrobu keramiky, atď. Navštívite nádhernú madrasu – teologickú školu Bou Inania.

Ubytovaniea nocľah vo Fes.

6. deň: Fes / Beni Mellal / Marrakesh
Tento deň je určený najmä na transport do vzdialeného Marrakeshu. Po raňajkách odchod malebnou krajinou s prekrásnymi scenériami Atlasu. Presun cez mestečko
Ifrane postavené vo výške 1650 m nad morom, ktoré má skôr európsky ako marocký charakter. Navštívte obchodné centrum Beni Mellal a cesta pokračuje do Marrakeshu.

Ubytovanie a nocľah v Marrakesh.

7. deň: Marrakesh
Celodenná prehliadka mesta Marrakesh – „červenej perly juhu“ a jeho pamätihodností – palác Bahia, hrobky dynastie Saadov, Menarská záhrada, mešita Kutoubia s dominantným minaretom (z vonkajšej strany), záhrada Majorelle (vstup za poplatok). Okúzlia vás nádherné záhrady, rušné trhovisko – souk a nezabudnuteľná atmosféra námestia Djemaa el-Fna so zaklínačmi hadov a rôznymi atrakciami.

Nocľah v hoteli v Marrakesh.

8. deň: Marrakesh / Agadir
Po raňajkách odchod z Marakesh do Agadiru. Príchod do Agadiru. Ubytovaniev hoteli v Agadire.

* Poznávacie okruhy sú skombinované s pobytom vo vybranom hoteli v Agadire. Po prílete do Agadiru je ubytovanie a nocľah zabezpečený v 4* hoteli v Agadire s polpenziou. Okruh trvá 7 nocí, pričom prvá noc v Agadire je započítaná do celkovej dĺžky okruhu. Zvyšné 3 noci (pri turnusoch na 10 nocí), resp. 4 noci (pri turnusoch na 11 nocí) je zabezpečené ubytovanie v hoteli v Agadire podľa vybraného typu stravovania, t.j. polpenzia alebo all inclusive. Program môže byť aj v opačnom poradí, vždy je zachované nasledovné: 7 nocí s polpenziou + 3 noci, resp. 4 noci podľa vybranej penzie (polpenzia alebo all inclusive). Zmena programu je vyhradená.


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,89 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »