Váš partner vo svete dovoleniek

Darčekový úlet do Maroka - Marrakéš

Destinácia: Maroko, Marrakech, Marakeš
Kód zájazdu: 989384
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Spoznajte v malej skupine jednu z najdostupnejších a najpriateľskejších afrických krajín v jej typickom meste – v slávnom Marrakéši.

Popis zájazdu
Bohaté kultúrne dedičstvo a dobrodružstvo poznania v perle Orientu.
Spoznajte v malej skupine jednu z najdostupnejších a najpriateľskejších afrických krajín v jej typickom meste – v slávnom Marrakéši.
Stratíme sa v starých uličkách a ocitneme sa na známom „súku“ plnom sladkostí, ručných výrobkov, exotických korenín či sušeného ovocia.
Objavíme miestnosti paláca BAHIA, ktorý pomenoval miestny vezír po svojej milovanej.
Židovská štvrť MELLAH s charakteristickými domami.
Mešita KOUTUBIA, námestie mŕtvych JAMMA EL-FNA – miesto nabité energiou.
Sprievodcami budú vo vybraných termínoch spolumajitelia CK a odborníci na danú oblasť – Peter Koutný a Juraj Uvira!

Program zájazdu
1.deň:
Odlet a prílet do Marrakéša. Presun kvalitným klimatizovaným minibusom do hotela v centre mesta. Večerný program – prechádzka po starom meste. Štýlové námestie s karnevalovou atmosférou. Námestie Djemaa el-Fna, kde dodnes vystupujú zaklínači hadov, brušné tanečnice, bájkari.

2.deň:
Prehliadka mesta a nákupy. Záhrady Menara s jazierkom a maurskou architektúrou z roku 1866. Mešita Koutoubia (dvojička s vežou Giralda v španielskej Seville), Saadian hrobky, mauzóleum zo 16.storočia, múzeum berberského umenia, zrúcaniny paláca El Badii, židovská štvrť Mellah s krásnymi balkónmi andalúzskeho typu, palác Bahia, ale najmä atmosféra, akú už inde nenájdete. Tento deň zakončíme pohľadom na nádherný západ slnka nad pohorím Atlas.

3.deň:
Individuálne potulky mestom alebo fakultatívny výlet do púšte Agafay. Púšť Agafay sa rozprestiera stovky kilometrov smerom k pohoriu Atlas. V luxusných stanoch Eco Lodge si pochutnáte na vynikajúcom obede. Po jedle sa môžete rozhodnúť pre jednu z aktivít – jazdu na ťavách alebo štvorkolkách. Večeru Vám spríjemní folklórne predstavenie kultúrnych zvykov, hudby a tancov púštneho národa Berberov. Návrat do Marrakéša.

4.deň:
Raňajky, odhlásenie izieb a do poobedia si vychutnajte voľno v magickom meste, v ktorom sa už vyznáte ako doma. Verte nám, že práve v tento deň zistíte, koľko vecí ešte potrebujete priniesť z miestneho súku domov. Využite preto tento deň na posledné priateľské handrkovanie s miestnymi obchodníkmi, a potom od nich prijmite pozvanie na vynikajúcu kávu. Poobede sa presunieme na letisko a čaká nás večerný odlet do Európy. Po prílete transfer prenajatou dopravou do Bratislavy alebo Trnavy.

Trasa zájazdu
Maroko     

CENA ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku z Európy, ubytovanie v centre mesta na úrovni 3* hotela v dvojlôžkovej izbe, transfer z/do hotela, sprievodcu CK  a miestnych sprievodcov pri prehliadke Marrakéša, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA
Povinné príplatky, stravu, fakultatívne výlety, vstupy do pamiatok, batožinu do podpalubia, dopravu na letisko.


PRÍPLATKY

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 130 eur

Marakeš

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,53 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,39 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »