Váš partner vo svete dovoleniek

Madagaskar - esencia veľkého ostrova

Destinácia: Madagaskar
Kód zájazdu: 989396
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Obyvateľstvo Madagaskaru tvorí 18 základných kmeňov, ktoré dodnes zachovávajú svoje zvyky a tradície. Okrem iného na znak úcty voči svojim predkom vykonávajú aj ich exhumáciu – famadihana, riadia sa tajomnými fady (tabu), volia si svojich kmeňových náčelníkov a kráľov, ktorí majú medzi ľuďmi prirodzenú autoritu a vplyv.

Popis zájazdu
Nádherný a stále málo objavený a prebádaný ostrov v Indickom oceáne.
Alej baobabov, vápencové skaly tsingy a národné parky, v ktorých budete mať možnosť pozorovať lemury, chameleóny, korytnačky, krokodíly a ďalšie exotické druhy zvierat, ktoré sú pre Madagaskar charakteristické.
Nechajte sa po ostrove previesť sprievodcom, ktorý sa do Madagaskaru zamiloval.
Dozviete sa veľa o krajine, o malgašských etnikách, miestnych zvykoch i o histórii

Program zájazdu

1.-2.deň:
Odlet z Viedne do ANTANANARIVO. Presun do dažďového pralesa – národného parku Andasibe.

3.-4.deň:
NP ANDASIBE – v dažďovom pralese budeme pozorovať rôznorodé druhy chameleónov, krokodíly, viac ako desať druhov lemurov, vrátane toho najväčšieho – LEMUR INDRI INDRI. Drevené mestečko ANDASIBE s katolíckou katedrálou a evanjelickou katedrálou i moslimskou mešitou. Cestou si pozrieme si dielňu na výrobu riadov v meste AMBATOLAPY, v ktorej akoby sa zastavil čas v dobe medenej. Ochutnáme tradičné foie gras ako pozostatok francúzskej kolonizácie.

5.-6.deň:
V meste ANTSIRABE si vyberieme svojho drožkára, ktorý vás prevezie mestom pohonom vlastných nôh alebo s pomocou bicykla. Návšteva Katedrály a zvečníme sa na Beňovského ulici. Návšteva remeselných dielní. Výlet k vulkanickému jazeru neďaleko mesta. Diskotéka alebo karaoke bar na vlastnej koži. Do MORONDAVA cez autentické  mesto MIANDRIVAZO. Zábava v bare so živou malgašskou muzikou, vôňou rumu “arrangé” a dymu veselých cigariet.

7.-8.deň:
Relax v MORONDAVA spojený s kúpaním v Mozambickom prielive. Ešte za tmy k veľkým BAOBABOM. Východ slnka v ALEJI BAOBABOV patrí k cestovateľským vrcholom!

9.-10.deň:
NP TSINGY DE BERMAHA. Plavba pirogou po rieke Manambolo pod vápencovými brehmi, objavovanie jaskýň a hrobiek, blúdenie labyrintom vápencových chodbičiek a tiesňav, lozenie po skalách. Prechody cez visuté kývajúce sa mosty, pozorovanie lemurov a ďalších endemitov.

11.-12.deň:
Návrat do Morondava. Obed v Belo Sur Tsiribine. Opäť putujeme krajinou baobabov a pozorujeme popri ceste pomaľované hrobky „ľudí z dlhého údolia“ – KMEŇ SAKALAVOV. Po rannom kúpaní sa v mori, prelet do hlavného mesta -ANTANANARIVO.

13. –15.deň:
Prehliadka metropoly s rušným hlavným námestím a pokojnou železničnou stanicou, kde nikto necestuje. Zastavíme sa v štvrti Isoraka, aj na Beňovského ulici. Absolvujeme prehliadku historického kopca Rova, kde sa formovalo kráľovstvo Imerin. Fantastický výhľad na mesto. Návšteva trhov, kde je možné nakúpiť všetko, čo Madagaskar ponúka. Odlet do Európy a príchod domov.

SPRIEVODCA:
Na vybraných termínoch bude Vaším sprievodcom Vladimír Dudlák, riaditeľ Združenia Mórica Beňovského, ktorý si napriek desiatkam expedičných ciest do rôznych končín sveta zamiloval Madagaskar. Realizoval tu mnoho bádateľsko-filmárskych expedícii, z ktorých nakrútil niekoľko filmových dokumentov. Je to najpovolanejší človek, ktorému sa na Madagaskare môžete zveriť. S ostrovom Madagaskar sa spája aj meno Mórica Beňovského, uhorského šľachtica slovenského pôvodu z Vrbového, ktorý na tomto ostrove strávil štyri roky svojho života. S poverením francúzskeho kráľa Ľudovíta XV. prišiel na Madagaskar v roku 1774 ako 27- ročný vybudovať vojensko-obchodnú základňu. Vďaka svojim zásluhám pri zjednocovaní miestnych kmeňov a spolupráci s domorodými obyvateľmi bol v roku 1776 v Antogilskom zálive kmeňovými vodcami vyhlásený za anpansakabé – veľkokráľa, čím získal kontrolu nad strategickou severovýchodnou časťou ostrova. Beňovský zahynul na Východnom myse Madagaskaru v boji pri prestrelke s elitným francúzskym komandom v máji 1786, keď tam budoval ako nezávislý vládca svoje mesto – Mauritániu.

Trasa zájazdu
Antananarivo – NP Andasibe – Ambatolapy – Antsirabe – Miandravazo – Morondava – Alej Baobabov – NP Tsingy de Bermaha – Morondava – Antananarivo

CENA ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK – odborníka a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, ubytovanie s raňajkami, pitný režim 1,5 l vody/deň na osobu, prenajatú dopravu mikrobusom, 5 x obed počas zájazdu/*platí pre rok 2019, vstupy do národných parkov, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK voči insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA
Víza (35 €), stravu okrem raňajok, ostatné vstupné, let na trase Morondava – Antananarivo (cca 250 €), povinné príplatky, poistenie lieč. nákladov.

PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 330 EUR / 300 EUR* platí pre rok 2019

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,57 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,33 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »