Váš partner vo svete dovoleniek

Maroko - dobrodružstvo stredovekého orientu

Destinácia: Maroko
Kód zájazdu: 989400
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rozprávkový Marrakéš a Casablanca. Maroko, to nie sú len piesočné duny Sahary, jazda na ťavách a púštne oázy, ale aj majestátne pohorie Atlas ponúkajúce panoramatické výhľady na rozmanitú marockú krajinu. To všetko doplnené stredovekými medinami a trhmi.

Popis zájazdu

Jedna z najdostupnejších afrických krajín lákajúca kráľovskými mestami a bohatým kultúrnym dedičstvom.
Krajina obkolesená morom so širokými plážami a ďalekými vodami oceánu na dohľad?
Horúci piesok suchých púští, striedajúci mohutné pohoria Atlasu?
Rímske pamiatky v Afrike a mestá ako vystrihnuté zo 17. storočia?
Rozprávkovo orientálna atmosféra, bez toho, aby ste Áziu vôbec navštívili?
S CK je možné aj toto!

Program zájazdu  
1.-2.deň:
CASABLANCA. Mešita kráľa HASANA II. s najvyšším minaretom sveta. RABAT. Navštívime hrobku kráľa Mohammeda V. Nedostavaný MINARET HASSANÉ a výhľady na mesto. Za mohutnými kamennými hradbami pevnosti sa skrývajú pitoreskné uličky natreté modrou a bielou farbou s andalúzskou záhradou.

3.-4.deň:
Kráľovský FÉZ. Túlali ste sa už v stredovekom labyrinte, ktorý pozostával z viac než 9 000 uličiek? MEDINA FÉS-EL BÁLI. KRÁĽOVSKÝ PALÁC plný ornamentov. MEKNÉS. Jeho návštevou skompletizujeme všetky štyri kráľovské mesta Maroka.

5.-6.deň:
Cez mesto MIDELT. Pred nami je „deň v zajatí zlatistého piesku“. SAHARA. Nasadneme na džípy a navštívime oázy roztrúsené na horizonte. Využite aj vy možnosť výletu do púšte na ťavách! Výstup na najvyššiu dunu – ERG CHEBBI a naša noc na Sahare.

7.-8.deň:
POHORIE ATLAS. Kasba AIT-BEN HADDOU patrí k najznámejším obrázkom a stala sa kulisou v mnohých filmoch. OUARZAZATE – zachovalá kasba TAOURIT. MARRAKÉŠ – perla Orientu. Objavíme miestnosti paláca BAHIA, židovská štvrť MELLAH a mešita KOUTUBIA. Námestie mŕtvych, šamani, a rozprávači starých príbehov.

9.-10. deň:
ESSAOUIRA. Modro-biele uličky, nekončiace trhy, portugalská pevnosť so stovkami čajok, veľký výber grilovaných rýb. Prímorské mesto SAFI – presláveného výrobou keramiky a mesto EL JADIDA (UNESCO). Presun do Casablanca a odlet do Viedne.  

Trasa zájazdu: Casablanca – Rabat – Meknes – Fés – Midelt – Erg Chebbi – Ouarzazate – Marrakes – Essaouira – Safi – El Jadida

CENA ZAHŔŇA
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, ubytovanie v kvalitných 3* a 4* hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami, komplet prenajatú klimatizovanú dopravu/, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA
Stravu (okrem raňajok), vstupy, jazdu na džípoch 4×4 na Saharu, bakšiš, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 190 €

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,89 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,27 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »