Váš partner vo svete dovoleniek

Benátky a ostrovy

Destinácia: Taliansko, Veneto (oblasť Benátok)
Kód zájazdu: 991282
Cena od: 219 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie
Eurovíkendy

Výber termínu

03.10.2019 4 dni Last Minute 219 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1. deň:

Odchod z Bratislavy do Brna / Viedne (2.nástupné miesto) v skorých ranných hodinách cez Rakúsko do Talianska, popoludní ubytovanie v letovisku Lido di Jesolo, možnosť neskoro popoludňajšieho kúpanie, nocľah.


2. deň:

Po raňajkách príchod na odstavné parkovisko, odtiaľ loďou vaporetto alebo vlakom do Benátok, celodenná prehliadka mesta na lagúne: Piazza San Marco so zvonicou, Dóžovom palácom, lodžií a bazilikou San Maco, Most vzdychov, Ponte Rialto, rybáreň s výhľadom na palác Casa d'Oro a ďalšieho paláca okolo Canal Grande, kostoly Dei Frari, San Rocco, Santa Maria delle Salute, Most Akadémie. Pre záujemcov možnosť prehliadky Galéria Akadémie alebo Guggenheimovo múzea, návrat do hotela podľa počasia v 19-21 hodín.


3.deň:

Po raňajkách odchod k prístavisku, plavba loďou na ostrovy v Benátskej lagúne: Murano, ostrov s tradičnými sklárňami, Burano preslávené krajkářstvím a farebnými domami a Torcello, kde dnes žije len asi 20 obyvateľov. Počas prehliadky môžeme vidieť trón Attilu, kráľa Hunov, byzantskú katedrálu (vstupné cca 2 €) a zvyšky baptistéria Santa Fosca. Popoludní osobné voľno, možno využiť celodenný permanentku k prechádzke po Canal Grande, prípadne plavba na ostrov Lido s množstvom reštaurácií a krásnou piesčitou plážou, možnosť kúpania. Večer návrat loďou do Punta Sabbioni, odchod, nočná jazda Rakúskom so zdravotnými zastávkami.


4.deň:

Príchod do Brna /Viedne v ranných hodinách . Následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
doprava luxusným autobusom, 2 x ubytovanie v hoteli, 2 x raňajky , služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
cestovné poistenie, prípadné pobytové taxy, vstupy do pamiatkových objektov., do kostolov okolo 4€, Dóžov palác 19 €, Academia 12 € (ceny z predchádzajúcej sezóny), vaparetto (jazda 7,50 €, celodenný lístok 20€, dvojdenný lístok 30€)

Poznámky a informácie:
Murano - Burano- Torcello

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,91 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,29 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »